Davis Kupa: nem sikerült a nullázás

A magyar teniszválogatott már szombaton behozhatatlan előnybe került a norvégokkal szemben a Davis Kupa Euro-afrikai zóna II. csoportjának első fordulójában, Oslóban. A vasárnapi két, tét nélküli egyesből egyet a hazaiak nyertek.

A magyar csapat végül az esélyeknek és a világranglistán elfoglalt helyezéseknek megfelelően legyőzte a skandinávok legjobbjait. A vasárnapi meccsek csak a norvég bukta nagyságát voltak hivatva eldönteni. Nos nulláznia nem sikerült Baranyi Szabolcs együttesének, de a kapitány ennek ellenére elégedett lehet.

Kellner Ádám két sima szettben verte ellenfelét, Kiss Sebő viszont nagy csatában három játszmában maradt alul Frederik Sletting-Johnsennel szemben.

Kiss Sebõ bukta el egyetlen meccsünket (MTI)

Baranyi Szabolcs együttese a második körben hazai pályán Monacóval mérkőzik, miután a hercegség válogatottja 5-0-ra nyert az algériaiakkal szemben. A találkozóra július 20. és 22. között kerül sor. A két csapat legutóbb 2005-ben Hódmezővásárhelyen mérkőzött, és a magyarok nyertek 4-1-re. A monacóiak akkor feladták a pályaválasztói jogot. Az I. csoportba jutáshoz három győzelem szükséges.

Davis Kupa, Euro-afrikai zóna II. csoport, 1. forduló:
Norvégia-Magyarország 1-4 – végeredmény

Philip Riise-Hansen-Kellner Ádám 2:6, 4:6
Frederik Sletting-Johnsen – Kiss Sebő 6:4, 4:6, 6:2

Szombati meccs:
Stian Boretti, Frederik Sletting-Johnsen – Bardóczky Kornél, Kisgyörgy Gergely 6:4, 6:7, 6:7, 2:6