Nagy Márton gazdasági miniszter beazonosította a közellenséget

A lator neve: infláció. A tegnapi leminősítésből pedig számára az következik, hogy felminősítés jön.

Közellenségnek nevezte az inflációt a magyar gazdaságfejlesztési miniszter.

Nagy Márton folyamatos harcot ígér a pénzromlás ellen, s ezen keresztesháborút az MNB-vel karöltve képzeli (dacára annak, hogy egykori mentora, a jegybankot vezető Matolcsy György decemberben egy parlamenti bizottsági meghallgatáson arról beszélt, hogy a magyar gazdaság válságközeli állapotban van, melyért részben az okolható, hogy megbomlott a kormány és az MNB közti harmónia).

Nagy Márton inflációs fordulatot vár az előttünk lévő két hónapban, majd év végére egy számjegyűre szorítaná le a drágulást, de ekkor sem lassítana, ugyanis küzdelmét addig folytatná, míg az infláció visszatér az árstabilitás szintjére.

Kiugróan optimista alapállást demonstrál a miniszter valóságértelmezése, mikor is arra a hírre, hogy a Standard&Poor’s  pénteken lefelé módosította a magyar államadósság besorolását (ami bő egy évtized múltán esik meg újra magyar viszonylatban a három nagy hitelminősítő valamelyikénél), arra asszociált, hogy „a magyar gazdaság igen kedvező reálgazdasági folyamatai következtében a mostani leminősítés után nagyon rövid időn belül újra a felminősítések időszaka fog következni”.

Valamint felidézte, hogy a magyar gazdaság teljesítményét korábban már 2014-ben 2016-ban és 2020-ban is elismerték a minősítő intézetek.

Harcosan megjegyezte:

a kormány most sem fogja hagyni magát, nem fog tétlenül figyelni, a beindított gazdasági intézkedések elérik hatásukat, a sikeres gazdaságpolitikának újra felminősítés lesz a következménye.

Az MTI-ben olvasható tudósítás szerint a miniszter számos egyéb kijelentést is tett, ezekből szemezgetünk alább: