PDSZ: felháborító, hogy a kormány számára fontosabb a külsős tanfelügyelők díjazása, mint a pedagógusok bérrendezése

Évi egymilliárd megy majd profi tanfelügyelőkre.

Az iskolai tanfelügyeleti rendszerbe bevont „professzionális szakértők” megfelelő díjazására költi az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) azt az évi mintegy egymilliárd forintos többletforrást, amiről még tavaly, éppen a koronavírus-járvány berobbanása és az iskolák bezárása után született kormányhatározat – írja a Népszava a szaktárca tájékoztatása alapján. Szeptembertől egy újfajta, komplex eljárás keretében is ellenőrizhetik azokat az iskolákat, ahol egyebek mellett az intézmény vagy az intézményvezető az országos pedagógiai-szakmai ellenőrzés során legalább három területen hatvan százalék alatti, vagy egy területen harminc százalék alatti eredményt ért el.

Egy kormányhatározat szerint 2021-re 287 millió, majd 2022-től évente 969 millió forintot kell biztosítani a költségvetésben a tanfelügyeleti rendszer folyamatinak áttekintésére, megerősítésére.

A Népszava cikke szerint az Emmi a döntést azzal indokolta, hogy a tanfelügyeletben eddig kizárólag olyan mesterpedagógusok vettek részt, akik évente 25 munkanap erejéig támogatták az Oktatási Hivatal (OH) munkáját. A külsős szakértők bevonásával viszont a szaktárca szerint a mesterpedagógusok helyzetén könnyítenek, akik így több időt tölthetnek iskolai feladataikkal.

A PDSZ országos választmányának tagja, Nagy Erzsébet szerint viszont felháborító, hogy a kormány számára a jelenlegi helyzetben is fontosabb a külsős tanfelügyelők díjazása, mint a pedagógusok bérrendezése. Nagy Erzsébet szerint egyébként külsős szakértőkre valójában azért lehet szükség, mert eleve nincs elég mesterpedagógus, akik részt vennének a tanfelügyeletben.

Kapcsolódó
Hiányszakma lesz a tanfelügyelő
Ezért az Oktatási Hivatal ráerősít a tanfelügyelők képzésére.
Címkék: pdsztanfelügyelet