Schmidt Mária: Az EU-n belüli összecsapások a marxista nyugat és a marxistátlanított kelet között folynak

Hollik István pedig arról beszélt a Szent István Intézet A következő ezer évért című konferenciáján, hogy fel kell tenni azt a kérdést: a kereszténység és ez a liberális gondolkodás békésen megfér-e egymás mellett?

A Szent István Intézet A következő ezer évért című konferenciáján tartott beszédet Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója, Veres András, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke, Schmidt Mária történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, Balog Zoltán korábbi miniszter, református püspök. Néhány mondatot idézünk az MTI összefoglalójából. Hollik István arról beszélt, hogy

MTI/Máthé Zoltán

Veres András, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke kritizálta a liberalizmus minden tekintélyt leromboló viszonyulását, majd a jövőre vonatkozva azt sürgette, hogy szükség van a hívők és a nem hívők összefogására, mert annak hiányában a társadalmi feszültségek akár robbanáshoz is vezethetnek.

Schmidt Mária történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója arról beszélt, hogy

Balog Zoltán református püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke előadásában arról beszélt, karitász, vagyis a szeretetszolgálat az egyház alapvető feladata. Mint mondta, a biblia tanítása szerint mindig oda kell figyelni az árvákra, özvegyekre és jövevényekre, ez utóbbival kapcsolatban megjegyezte, jövevények alatt nem az asszír hadseregre gondoltak, hanem a bolyongó, vándorló idegenekre. Balog Zoltán a migránsválsággal kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a szolidaritásnak koncentrikus körei vannak. Először azért a körért vagyunk elsősorban felelősek, akiket ránk bízott az isten, házastárs, család, az egyházam köre, nemzetemé, településemé, majd krisztus testének tagjai.

Arról is beszélt, a keresztény alapú szociálpolitikának, a cselekvő szeretetnek – ami szerinte a kormányban is megtapasztalható – a lényege, hogy kihozzák a rászorulót a jelenlegi állapotából, újra a közösség értékes tagjává tegyék, ennek első lépése pedig a méltósága, önbecsülése helyreállítása.