Nem vallott a csepeli őr

Megtagadta a vallomástételt az a biztonsági őr, aki a gyanú szerint szerdán egy csepeli iskolában lelőtte az intézmény igazgatóját és annak helyettesét; tettestársát, a gazdasági igazgatót a nyomozók többször kihallgatták. K. Tamás nem is lehetett volna őr.

A bíróság nem jogerősen előzetes letartóztatásba helyezte szökés, elrejtőzés és a bizonyítékok eltűntetésének veszélye miatt a csepeli kettős gyilkossággal gyanúsított gondnokot pénteken.

“Több emberen elkövetett emberölés bűntette miatt K. T. és társa ellen (…) folyamatban lévő büntetőügyben a Budai Központi Kerületi Bíróság a mai napon elrendelte K. T. gyanúsított előzetes letartóztatását” – közölte a Fővárosi Bíróság.

A letartóztatás oka a szökés, elrejtőzés veszélye, illetve, hogy a gyanúsított veszélyeztetné a bizonyítást.

Mint arról lapunk is beszámolt, a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában szerda este lőtték le az intézmény igazgatóját és helyettesét. A rendőrség a gyilkossággal az előzőleg sikkasztás miatt elbocsátott gazdasági igazgatót és a biztonsági őrt gyanúsítja.

Zárva marad az iskola (Fotó: MTI)

A bűncselekmény elkövetése során a biztonsági őr megsérült, egyelőre nem tudni, hogy lövéstől sérült meg, vagy magát sebesítette meg, hogy leplezze, ő követte el a bűncselekményt.

Tagadás, ébredés után

Tafferner Éva, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szóvivője azt mondta, hogy a megsérült biztonsági őr, K. Tamás altatásos műtéten esett át, és amikor kihallgatható állapotba került, megtagadta a vallomástételt.

Arra a kérdésre, hogy a bűncselekmény elkövetésével gyanúsított 52 éves férfi milyen minősítésben dolgozott az intézményben, a BRFK szóvivője úgy válaszolt: az alapítványi iskolában segédtanári beosztásban volt alkalmazva. Kijelentette, hogy a férfi nem volt tagja egyetlen vagyonvédelmi kamarának sem, és fegyveres testület tagja sem volt.

A rendőrség még vizsgálja a bűncselekmény során használt PA63 típusú fegyver eredetét, amelyet a helyszínen hagytak – fűzte hozzá.

Jégre futottak

A kettős gyilkosság másik gyanúsítottját, D. Gábor 36 éves gazdasági igazgatót a rendőrség már többször kihallgatta. Tafferner Éva tájékoztatása szerint a rendőrök még mindig nem találják azt a szervert, amely a csepeli kettős gyilkosságról készült képfelvételeket tartalmazhatja. Az egyik gyanúsított, a gazdasági igazgató azt állította, hogy a szervert a Dunába dobta, de azon a részen mintegy 20 centiméter vastag jég borítja a vízfelszínt. Később egy másik helyszínt jelölt meg, ahol szintén nem találták meg a hordozót a rendőrök.

A BRFK szóvivője azt is elmondta, hogy a feltehetően a bűncselekmény indítékául szolgáló sikkasztási ügyet – a gazdasági igazgatót és a biztonsági őrt 3-4 millió forintos sikkasztás miatt bocsátották el az állásából – szintén vizsgálják.

Az őrizetbe vett két férfi előzetes letartóztatásáról pénteken dönt a bíróság.

—-Tanítási szünet—-

Hétfőn kezdődik meg a tanítás a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában. A Széchenyi István utca 93. szám alatt található iskola épülete jelenleg teljesen üres, bejárati ajtaját a rendőrség lepecsételte. A kerítésnél péntek reggel is égett néhány mécses a kivégzett pedagógusok emlékére. Egy felhívás pedig délutánra gyertyás megemlékezést hirdetett az iskola elé.

Az MTI tudósítója azt tapasztalta, hogy az iskolával szemben lévő elárusító bódékban is a gyilkosságról beszélgetnek a helyiek, volt aki sajnálkozott, volt aki szörnyülködött.

Részvét

Azt, hogy a tanítás hétfőn kezdődik meg az iskolában, Tóth Mihály (MSZP), Csepel polgármestere mondta el. Hozzátette azt is, hogy az iskolát üzemeltető alapítvány a történtek feldolgozásához segítséget kért. Ennek előkészítésével a Fővárosi Önkormányzat vezetése foglalkozik.

Demszky Gábor főpolgármester szerdán levélben fejezte ki részvétét Csepel polgármesterének a kettős gyilkosság áldozatául esett Takács József képviselőtársuk, a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskola igazgatója, és munkatársa, Papp László tragikus halála miatt, egyben szakemberek segítségét ajánlotta fel a tragédiát átélt iskola tanulói és pedagógusai számára.

A Főpolgármesteri Hivatal sajtóirodájának közleménye szerint Demszky Gábor a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai és Pályaválasztási Tanácsadó Intézet krízisintervenciós csoportja szakembereinek segítségét ajánlotta fel.