Európai Unió – mennyit tudunk róla?

A Gallup Intézet felmérései szerint a magyar lakosság igen kevés információval rendelkezik az Európai Unióról, illetve hazánk csatlakozásáról. Ha az utca emberének feltennénk a kérdést, hogy a maastrichti szerződés miért olyan jelentős, és tulajdonképpen mit is rögzít, valószínűleg a legtöbben csak a vállukat vonogatnák...

Dick Leonard nemrég megjelent kötete – amely az egyik legismertebb kézikönyv Nyugat-Európában -, éppen a mindennapi olvasók számára foglalja össze közérthetően a legfontosabb tudnivalókat az Európai Unióról. A Geomédia gondozásában megjelent könyv nemcsak az EU történetét magyarázza el szemléletesen, hanem a legfontosabb fogalmakat, az egyes intézmények szerepét, az egyezmények és szerződések jelentőségét is pontosan leírja.
Magyarország 2003-ban népszavazást tart az Európai Unióhoz való csatlakozásról, 2004-ben pedig minden valószínűség szerint belép az EU-ba. Számunkra tehát különösen fontos, hogy tisztában legyünk az EU működésével és a csatlakozás Magyarországra gyakorolt hatásával. E könyv választ ad az Európai Unióval kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre, és segít eligazodni az egyszerűbb vagy bonyolultabb fogalmak, tények között.
S nem utolsósorban azt is megtudhatjuk belőle, hogy a maastrichti szerződés 1992-es aláírásától nevezzük az Európai Közösséget Európai Uniónak…

Címkék: Hírforrás