Játszva tanulják a diákok az internet használatát

Indul az első elektronikustananyag-készítő pályázat. A napokban indul el az első magyar elektronikus tananyagkészítő pályázat, amelynek keretében a diákok - tanári segítséggel - elektronikus tananyagokat készíthetnek, akár kizárólag az interneten tartva egymással a kapcsolatot.

A versenyre bármely magyar iskola 12-19 év közötti diákja nevezhet, hét kategóriában: művészet és irodalom; tudomány és technika; ember és társadalom; földünk és környezetünk; sport, egészség és életmód; idegen nyelvek, valamint a köztes tudományágak. A versenyre két-, három- vagy négyfős csapatok jelentkezhetnek. A csapatok tagjainak nem kell azonos korúnak lenniük, egy településen élniük vagy akár egy intézményben vagy egy osztályban tanulniuk, sőt: a verseny többletpontokkal jutalmazza a „távolról” megalakuló csapatokat, hiszen a megmérettetés lényege, hogy a csapattagok az interneten keresztül, akár személyes találkozás nélkül is sikeresen működjenek együtt.

Az internethasználat és az elektronikus távoktatás népszerűsítésére hivatott Coedu Tudásháló versenyt a Thinquest elnevezésű nemzetközi non-profit oktatási kezdeményezés mintájára rendezik. A programban 1996-os indulása óta 67 ország több mint 20 000 diákja és tanára vett részt, több ezer interaktív oktató honlapot, elektronikus-tananyagot és kurzust hoztak létre. A Coedu Tudásháló versenyre a verseny hivatalos honlapján (www.verseny.coedu.hu) lehet jelentkezni, a pályázat elkészítése során a csapatok saját webes felületen keresztül kommunikálnak egymással, és a pályázat elkészítéséhez szükséges dokumentumokat is itt tölthetik fel és le.
A pályázatokat neves oktatási szakemberekből álló zsűri értékeli, akiket szaktanárok segítenek az értékelésben. A bírák döntése alapján kategóriánként egy csapatfődíj (csapattagonként egy-egy értékes kéziszámítógép) kerül kiosztásra. A verseny keretében elkészülő tananyagok ingyenesen hozzáférhetőek lesznek mindenki számára.
A versenyre a csapatok 2002. december 6-ig nevezhetnek a verseny honlapján (www.verseny.coedu.hu). A csapatok tagjai személyesen is nevezhetnek 2002. november 14-17. között, az Educatio 2002 szakkiállítás I09-es standján.
Háttérinformáció:
A Mimóza Kft.-ről (www.mimoza.hu)
A vállalkozás 1996 januárjában alakult és jelenleg 37 embert foglalkoztat. A cég két fő tevékenysége: a szoftverfejlesztés és az informatikai tanácsadás. Az előbbi területen az egyedi alkalmazások fejlesztése, rendszer-alkalmazás integráció, a felhasználói felületetek kivitelezése és az előállított termékek/szolgáltatások támogatásával foglalkoznak szakembereink. Az Apertus Közalapítvány Kuratóriuma 2002 márciusában döntött a Mimóza Kft. Coedu rendszerét használó, a Mimóza Kft.-ből, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szociológia és Kommunikáció Tanszékéből és az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetéből álló konzorcium “Didakta” című pályázatának támogatásáról. A pályázati program végrehajtása során a konzorcium 24 a magyar felsőoktatásban bevezetésre kerülő tananyagot készít el, valamint a tananyag készítése során keletkező speciális, felsőoktatásban használatos elektronikus távoktatási know-how-t alakít ki. A Mimóza legjelentősebb ügyfelei/referenciái: PanTel, Perfekt, Vivendi Telecom Hungary, MTM/TV2, Citibank, Emitel, Magyar Posta.

Címkék: Hírforrás