Bottas elmenekült a Forma-1 hektikus világából

Valtteri Bottas közel hatórányi küzdelem során teljesítette a kerékpáros Gravel-világbajnokság Halle és Leuven közti 182 kilométeres távját, és végül korcsoportjában, a 35–39 évesek között a 247 résztvevő közül az elismerésre méltó 133. helyen végzett.

A Forma-1-es Sauber istálló finn pilótája kerékpározás iránti szenvedélye miatt vállalkozott erre a nagy feladatra, ráadásul azt a szakágat választotta, amely egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Maga a gravel szó kavicsot, sódert jelent, azaz kavicsos, murvás úton kell kerékpározniuk az indulóknak, gyakorlatilag egy kombinált országúti és terepversenyen.

Bottas 5 óra 40 perc alatt teljesítette a távot, ami hozzávetőleg egy órával több, mint a győztes Mathieu van der Poel eredménye. A holland mögött két belga, Florian Vermeersch és Quinten Hermans végzett a dobogón.

A pilóta elismerte, hogy idegesebbnek érezte magát, mint egy F1-es futam előtt.

Elsősorban azért, mert tudtam, hogy hat órán át fog tartani. De ezért vagyok itt, ez a tökéletes módja annak, hogy egy időre elmeneküljek a Forma-1 hektikus világából.

A célba érkezés után azt írta a közösségi oldalán, hogy olyan nehéz volt a verseny, ahogy várta,

ráadásul öt km-rel a cél előtt defektet is kapott.