A Vidit is leverte a Vasas, Herczeggel a győzelem is visszatért Debrecenbe

Egyedüli magyar csapatként a Videoton maradt talpon a nemzetközi kupaporondon, a fehérváriak egygólos hátrányból várják a dán Midtjylland elleni

Egyedüli magyar csapatként a Videoton maradt talpon a nemzetközi kupaporondon, a fehérváriak egygólos hátrányból várják a dán Midtjylland elleni párharc visszavágóját az Európa Liga-selejtező harmadik fordulójában. A Vidinek közben azért a bajnokságra is illene figyelnie, ugyanis miközben a címvédő Ferencváros háromból három meccset nyert, addig a piros-kékek előbb kikaptak a DVTK-tól, majd ikszeltek Pakson.

Vasárnap a Vasast fogadta Felcsúton Henning Berg csapata és bár az első félidőben a Videotonnak volt két nagyobb helyzete, sem Szolnoki, sem Feczesin nem tudott a kapuba találni, a túloldalon pedig egy tizenegyesgyanús szitu miatt reklamáltak a Vasas-játékosok. A fordulás után már jobban aktivizálta magát a Videoton, ehhez képest az angyalföldiek szereztek vezetést, Korcsmár a Vasas első szöglete után gólt fejelt a 70. percben.

Nem sokkal később el is dőlt a meccs, egy szabadrúgás után Kovácsik szaladt alá a labdának, Pavlov pedig a kapuba passzolta a labdát. A Viditől csak a szépítésre futotta, 1-2 lett a vége, a Ferencváros mellett a Vasas is megőrizte hibátlan mérlegét, míg a Vidi továbbra sem tud nyerni és visszacsúszott a tabella utolsó előtti helyére.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Közben a Debrecen hazai pályán játszott az újonc Gyirmóttal, beugró edzővel: a hét elején lemondott Kondás Elemért Herczeg András váltotta ideiglenesen. Hogy a váltás segítette-e a Lokinak, azt merész lenne kijelenteni, de az biztos, hogy ezúttal hozták a három pontot, 4-0-ra nyertek a hajdúságiak.

Az MTK lett a sereghajtó a harmadik forduló után, miután Pintér Attila Mezőkövesdje Tarmo Kink góljával 1-0-ra nyert.