BL: mutatjuk a nap potyáját

Remek kapus Akinfejev, a CSZKA Moszkva portása, de nem először sokkolta csapattársait.

Szerdán, a Bajnokok Ligája csoportköreinek 5. fordulójába a vendég Wolfsburg a 67. percben törte meg a hazaiakat. Egészen pontosan nem is ők, hanem a moszkvaiak kapusa, Akinfejev roppantotta össze csapata továbbjutási álmait, amikor bevédte André Schürrle lövését. Ezzel lett 0-1, amit a támadó a 88. percben megfejelt még egy góllal (BL-eredmények itt), így a CSZKA-nak minden esélye elúszott az egyenes kieséses szakaszba kerülésre.

Megjegyezzük, Akinfejev portásnak nem ez volt az első mellényúlása. A 2014-es labdarúgó-világbajnokság csoportkörében Dél-Koreával meccselt az orosz válogatott, amikor Lee Keunho gondolt egyet, és cirka 21 méterről lövésre szánta magát. A löket nem volt túl erős, ráadásul pont Akinfejev kezébe ment, a kapus “védésével” mindenkit meglepett.