Vért izzadva lett elődöntős a Real Madrid

Javier Hernandez találata döntött a madridi derbin.

A két együttes párharcának első meccse rendkívül izgalmas és pörgős volt, gól mégsem született, így a Real Madrid számára csak a győzelem ért továbbjutást, az Atléticónak viszont elég lett volna a döntetlen is.

A Real és az Atlético ebben a szezonban már hétszer találkozott egymással és a Matracosok sose kaptak ki, így jó előjelekkel várták a szerdai visszavágót, és sokáig úgy tűnt, defenzív játékukkal legalább a hosszabbításig kihúzzák.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A hazaiak ugyanis mezőnyfölényben fociztak, de egy-két nagyobb helyzettől eltekintve nem tudtak mit kezdeni a jól tömörülő védelemmel: az első félidő végén Ronaldó, majd a második etap középen Chicharito lőtte Oblakba a labdát.

Az Atlético a 76. percben került menthetetlen helyzetbe, ekkor Arda Turan megkapta második sárgáját is, így a vendégek tíz emberre fogyatkoztak.

Az emberelőnyt a Real végül jól használta ki, James Rodriguez és Cristiano Ronaldo kényszerítője után Chicharito elé került a labda, a mexikói pedig estében az üres hálóba lőtt (1-0),

Ez az egy gól elég is volt a Blancóknak a továbbjutáshoz, így ott lesznek a Bajnokok Ligája elődöntőjében a Juventus, a Bayern München és a Barcelona mellett.

A Juventus monacói továbbjutásáról IDE kattintva olvashatsz.

Eredmény – Bajnokok Ligája negyeddöntő, visszavágó

Real Madrid – Atlético Madrid 1-0
Santiago Bernabeu, Madrid, vezette: Felix Brych (német)

Gólszerző: Javier Hernandez (87.)

Real Madrid: Casillas – Coentrao (Arbeloa, 92.), Pepe, Varane, Carvajal – Isco (Illarramendi, 93.), Kroos, Ramos, Rodriguez – Ronaldo, Hernandez (Jese, 92.)

Atlético Madrid: Oblak – Gamez, Godin, Miranda, Juanfran – Niguez (Gabi, 46.), Koke, Thiago (Jimenez, 86.), Arda Turan – Mandzukic, Griezmann (R. Garcia, 65.)

Sárga lap: Pepe (74.), Arbeloa (93.) illetve Arda Turan (31.), Raúl Garcia (74.), Koke (94.)

Piros lap: Arda Turan (76.)

2. FÉLIDŐ

95. PERC: Vége, a Real Madrid jutott BL-elődöntőbe!

94. PERC: Isco le, Illarramendi be.

93. PERC: Arbeloa gyorsan kapott is egy sárgát, most már az időt húzza a Real.

92. PERC: Coentrao helyére Arbeloa állt, Hernandezére Jese.

91. PERC: Öt perc lesz a ráadás.

87. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLL!!!! James Rodriguez kényszerítőzött Ronaldóval, majd a portugál a védőjét lerázva magáról középre adott, ahol Javier Hernandez estében is az üres kapuba talált! 1-0 a Real Madridnak!

86. PERC: Jimenez váltotta Thiagót.

85. PERC: Kroos szöglete után kirúgás következik. Godin maradt lent a földön, kicsit szusszannak a vendégek.

81. PERC: Chicharito mellett elesett a védő, majd nyolc méterről lőtte, de Oblak hihetetlen bravúrral szögletre mentett!

80. PERC: Most már alig van a vendégeknél a labda, a Real Madrid gőzerővel rohamozik.

76. PERC: PIROS LAP! Arda Turan megkapta a második sárgáját egy buta szabálytalanság után.

74. PERC: Raúl Garcia besárgult Varane megrúgásáért, a franciát rövid ideig ápolni kellett. Pepe pedig szövegelésért kapta meg a kártyát.

70. PERC: Az Atlético oldalán is feljegyezhetünk egy lehetőséget, de Koke fejesében nem volt erő, ez így rutinfeladat Casillasnak.

68. PERC: Nagyon úgy néz ki, hogy a rendes játékidőben már nem látunk gólt, igaz még van húsz perc hátra.

65. PERC: Csere: Raúl Garcia érkezik Antoine Griezmann helyére.

63. PERC: Megint Ramos keveredett oda a kapu elé, de a fejese ismét nem került a hálóba.

60. PERC: Mandzukic elől Varane-nak kellett mentenie, Casillas csúnyán lemaradt a támadóról.

59. PERC: Egy szöglet után Varane fejelt öt méterről, de gyengén, Oblak simán fogta.

58. PERC: Hajtanak a Real játékosai, de egyelőre eredménytelenül.

54. PERC: Chicharito felé szállt egy beadás, de Miranda eltüntette őt a tizenhatoson belül. Büntető nincs, a játék megy tovább.

51. PERC: Állandósult a Real Madrid fölénye, az Atlético alig tud kijönni a saját térfeléről. Gól még mindig nincs.

49. PERC: Hernandez parádés kiugratást kapott, a védők lemaradtak róla, de a mexikói kapu mellé pörgetett.

46. PERC: Megy a meccs. Diego Simeone egyet cserélt a szünetben, Niguez helyére Gabi érkezett.

Egyelőre nincs gól, ha ez így marad a második etapban is, hosszabbítás következik. A Monaco-Juventus összecsapás első félideje is 0-0-val zárult.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Hosszabbítás nincs, ahogy gól sem. Szünet.

44. PERC: Itt a meccs eddigi legnagyobb helyzete! James nagyszerűen ugratta ki Ronaldót, aki még azelőtt tüzelt, hogy Godin odaért volna, ám Oblak lábbal menteni tudott.

42. PERC: A Real Madrid nem tud mit kezdeni a fölényével, a vendégek jól védekeznek.

38. PERC: James Rodriguez beívelt labdáját Oblak magabiztosan húzta magához.

36. PERC: Az első meccsről azt írtuk, hogy ennél pörgősebb és izgalmasabb 0-0-t nem lehet játszani. Most az a helyzet, hogy ennél unalmasabbat sem.

32. PERC: Az szép volt, Ronaldo messziről küldött kapura egy szabadrúgást, Oblaknak pedig közbe kellett avatkoznia, hogy ne legyen gól.

31. PERC: A meccs első sárgáját Arda Turan kapta.

30. PERC: Chicharito fejjel veszélyeztetett volna, de a kifejelték előle a labdát.

29. PERC: Majdnem fél órát kellett várni az első Atlético-helyzetre: Gamez messziről vállalkozkott lövésre, Casillasnak vetődve kellett hárítania.

27. PERC: Szabadrúgással jöhetett a Real, 26 méterről, de James Rodriguez fölé bombázott. Oblaknak hozzá sem kellett érnie a játékszerhez.

22. PERC: Röviden összefoglalva a helyzetet: semmi sem történik.

18. PERC: Coentrao ívelte fel a labdát Sergio Ramosnak (!), de a védő nem tudott tisztán fejelni.

Negyed óra után a Juventus-Monaco meccsen sincs gól.

16. PERC: Aprócska lehetőség az Atlético előtt, de Casillasnak védenie sem kellett.

14. PERC: Itt az első komoly ziccer, Hernandez remekül tette vissza a labdát Ronaldónak, aki 20 méterről vette célba a kaput, de a lapos lövése nem volt elég precíz.

12. PERC: Most James tálalt Hernandez elé, aki majdnem az alapvonalról tüzelt, de csak oldalhálót talált.

11. PERC: Szép beadás a jobb szélről, Javier Hernandez fejelt, de ez erőtlen és pontatlan volt.

8. PERC: Meddő mezőnyfölényben a hazai alakulat, a Matracosok tizenegy emberrel védekeznek.

5. PERC: Nem finomkodnak egymással a felek, sok az apró szabálytalanság. A Real birtokolja többet a labdát, de helyzetük még nem volt.

4. PERC: Az előzetes összeállításból az derült ki, hogy Pepe a középpályán kezd, de a portugál a hátsó alakzatban szerepel, helyette Sergio Ramos lépett fel előre.

2. PERC: Kroos vállalkozott lövésre, jó 30 méterről, de jócskán fölé durrantott. Valahol el kell kezdeni.

1. PERC: Elkezdődött a mérkőzés, az Atlético kezdett. A haziaak fehérben, a vendégek szokásos piros-fehér csíkos mezben, kék nadrágban.

A párharc első meccse 0-0-s döntetlennel zárult, így a Real Madrid számára csak a győzelem jelenthet továbbjutást, az Atléticónak elég a döntetlen is.

Előzetes: A címvédő Real az Atléticót fogadja a Vicente Calderón Stadionban játszott múlt heti 0-0 után. Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője eltiltás miatt nem számíthat Marcelóra, a brazil védőn kívül pedig a sérült Luka Modric, valamint várhatóan Gareth Bale sem állhat az olasz szakember rendelkezésére.

A két csapat ebben a szezonban már hétszer találkozott egymással – az Atlético egyszer sem kapott ki -, ám kétségkívül ez a találkozó lesz mindkettejük számára a legfontosabb.

Összesen eddig 202 alkalommal találkozott egymással a két csapat, 103 Real-győzelem és 49 döntetlen mellett 50-szer örülhettek az Atlético hívei.