BL: Paulo Sousán és a Liverpoolon tátjuk a szánkat

A Videoton korábbi mestere óriási meglepetésre a Real Madrid mögött egyenes Bajnokok Ligája kieséses szakaszba vezette a Baselt. A ki-ki meccs végül óriási hiriget hozott.

Jobb híján a nemzetközi topfutballban rendre keresünk valami olyat, aminek legalább körömpiszoknyi köze van Magyarországhoz. Hol egy Kassai Viktor által vezetett meccset, hol egy idegenlégiósunk találkozóját, stb.. Ennek megfelelően a sportszerető magyar kedd este előbb megnézte, amint a kézi-Eb-n megverjük a lengyeleket (29-23), ezzel egyszersmind továbbjutunk a középdöntőbe, majd sebtében átkapcsolt a Liverpool-Basel meccsre.

A győztes Paulo Sousa gratulál a vesztes Steven Gerrardnak. Ez is beszédes, mert nem fordítva történt.
Fotó: europress

Paulo Sousa miatt, aki ugye két évet töltött Fehérváron, EL-csoportkörbe vezette a Videotont és most épp azzal a szervezett védekezőfutballjával tarol Baselben, amit oly sokan kritizáltak, majd a José Gomes éra alatt folyton visszasírtak…

Épp jókor lépett át az M1-ről a DigiSport1-re az ember, mert láthatta a meccs lényegi részét. Bánki “Dodi” József szakkommentátor elmondása szerint ugyanis a 60. percig, amíg a félidőben beálló Lazar Markovicsot ütésért le nem küldte a spori a pályáról semmi nem történt – leszámítva egy Basel gólt.

Ellenben ami utána következett, az maga volt az igazi angol futballkultúra, a minden körülmények között megyünk előre, a soha nem adjuk fel. A Pool 10 emberrel rohamozott, Steven Gerard a 81. percben egalizált és a továbbjutást érő győzelmet karnyújtásnyi közelségbe helyezte – akadt is egy, Tomás Vaclík, a svájci kapus által a gólvonal előtt elcsípett kísérletük még.

Sousa újra menybe ment. Elérte azt, amire senki sem számított, a Real Madrid mögött BL-kieséses szakaszba vezette a Baselt. Steven Gerard úgy értékelt a mérkőzést követően: “Nagy kár ezért, mert a végén 10 emberrel is pokollá tettük a Basel életét, hátha még 11-en lettünk volna. A teljesítményünk miatt azt kell mondanom, mégsem hiszem, hogy továbbjutást érdemeltünk. Sem a Basel, sem a Ludogorec ellen nem voltunk elég jók idegenben. Hat mérkőzés alatt kell kiharcolni az első két hely valamelyikét, és mi nem voltunk elég erősek ehhez.”

Előbbi újra bizonyította, remek edző, utóbbi igazi sportember, igazi gentleman.

Bajnokok Ligája, csoportkör, eredmények:

A csoport:
Juventus (olasz)-Atlético Madrid (spanyol) 0-0

Olimpiakosz (görög)-Malmö (svéd) 4-2 (1-0)
gól: Fuster (22.), Dominguez (63.), Mitroglu (87.), Afellay (90.), ill Kroon (59.), Rosenberg (81.)
kiállítva: Adu (93., Malmö)

A csoport végeredménye: 1. Atlético Madrid 13 pont, 2. Juventus 10, 3. Olimpiakosz 9, 4. Malmö 3

B csoport:
Liverpool (angol)-FC Basel (svájci) 1-1 (0-1)
gól: Gerrard (81.), illetve Frei (25.)
kiállítva: Markovic (60., Liverpool)

Összefoglaló fent.

Real Madrid (spanyol)-Ludogorec (bolgár) 4-0 (2-0)
gól: Ronaldo (20.), Bale (38.), Arbeloa (80.), Medran (88.)
kiállítva: Marcelinho (19., Ludogorec)

A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 18 pont, 2. Basel 7, 3. FC Liverpool 5, 4. Ludogorec 4

C csoport:
Benfica (portugál)-Bayer Leverkusen (német) 0-0
kiállítva: Toprak (91., Leverkusen)

AS Monaco (francia)-Zenit (orosz) 2-0 (0-0)
gól: Abdennour (63.), Fabinho (89.)

A csoport végeredménye: 1. AS Monaco 11 pont, 2. Bayer Leverkusen 10 pont, 3. Zenit 7, 4. Benfica 5

D csoport:
Borussia Dortmund (német)-Anderlecht (belga) 1-1 (0-0)
gól: Immobile (58.), illetve Mitrovic (84.)

Galatasaray (török)-Arsenal (angol) 1-4 (0-3)
gól: Sneijder (89.), illetve Podolski (3., 92.), Ramsey (11., 29.)

A csoport végeredménye: 1. Dortmund 13 pont (14-4), 2. Arsenal 13 (15-8), 3. Anderlecht 6, 4. Galatasaray 1

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény, ezt követően pedig a jobb gólarány rangsorolt.

A csoportok első két helyezettje jutott a nyolcaddöntőbe, a harmadikok átkerültek az Európa Ligába, a legjobb 32 közé.