A sírból jött vissza az Arsenal Liverpoolban

A 83. percben még 2-0 állt az eredményjelzőn az Everton javára, mégis döntetlenre mentette a találkozót Arséne Wenger együttese.

Sokat kivett az észak-londoniakból a Besiktas elleni BL-selejtező, hisz szinte az egész meccsen ötlettelenül, gyengén futbalozott a vendég együttes.

A szünetre máris kétgólos hátrányban találták magukat Özilék, előbb Coleman, majd Naismith talált Szczesny kapujába még az első játékrészben.

Fotó: Europress fotóügynökség

A fordulást követően többet volt a laszti az Ágyúsoknál, de komolyabb helyzeteket csak elvétve tudtak kialakítani.

A hajrában jött az óriási fordulat, mikor szinte már mindenki temette az Arsenalt. Az utolsó tíz percben Ramsey szépített, majd a rendes játékidő utolsó minutumában Giroud fejesével egalizált a vendég együttes.

A hosszabbításban már nem történt említésre méltó esemény, a végeredmény 2-2 lett.