Átvette a vezetést a Liverpool a bajnokságban

A Vörösök hazai pályán 4-0-ra verték a Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában.

Luis Suarez és a Liverpool tovább menetel
Fotó: Europress Fotóügynökség

Mivel a Chelsea szombaton kikapott a Crystal Palace otthonában, így a Liverpoolnak megvolt a lehetősége, hogy a tabella élére ugorjon. Ehhez azonban le kellett győzni a Tottenham Hotspurt.

Szerencsésen indult a mérkőzés a Vörösök számára, egy centerezés után ugyanis Kaboulról pattant a labda a saját kapujába – és még csak a 2. percben járt a meccs. A szünetig még Luis Suárez lőtte meg a szokásos gólját, azaz kedvező helyzetből várhatta a második felvonást a Pool.

Az 55. percben gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, a meglóduló Coutinho célzott pontosan messziről. Az utolsó negyed óra kezdetén még Henderson is beköszönt, a Liverpool négyet számolt a riválisra, 4-0 lett a vége. Sikerükkel a hazaiak két ponttal vezetik a bajnokságot, amelyből 32 forduló ment le.