Szalaiék a Mainzot verték, a Dortmund hatig meg sem állt

A Bundesliga 5. fordulójában a Schalke, a Bayern München és a Dortmund is nyerni tudott.

A címvédő bajorok idei talán legnehezebb ellenfelükkel, a Hannoverrel csaptak össze szombat délután. Európa legjobb csapata nem izzadt meg Huszti Szabolcs együttese ellen, bár többször megtornáztatták a vendégek hálóőrét. A gólnélküli első félidő után azonban Mandzukic és Ribery szerzett gólt.

Ribery ismét betalált
Fotó: AFP

A vége 2-0 maradt, így a Bayern München átvette a tabella első helyét a Borussia Dortmundtól.

Szalai Ádám egykori csapata, a Mainz ellen lépett pályára a Schalke színeiben: a magyar támadó ugyan nem talált a kapuba, de így is összejött a siker a gelsenkirchenieknek Boateng góljával.

A nagy gálaelőadását Dortmundban rendezték, ugyanis a tavalyi BL-ezüstérmes alakulat úgy verte 6-2-re a teljesen esélytelen Hamburgot, hogy a szünetben még 2-1-et mutatott az eredményjelző. Aubameyang és Lewandowski duplázott, Reus és Mkhitaryan egyet-egyet vállalt magára.

A többi pályán a Leverkusen és a Franfurt is simán nyert: előbbi 3-1-re, utóbbi 3-0-ra, míg az Augsburg eggyel verte a Freiburgot.

Eredmények – Bundesliga, 5. forduló

Augsburg – Freiburg 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Altintop (62.), Werner (89.) illetve Mehmedi (46.)

Bayern München – Hannover 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Mandžukić (51.), Ribery (64.)

Leverkusen – Wolfsburg 3-1 (1-1)
Gólszerzők: Sam (24.), Kießling (65., 90.) illetve Olic (39.)
Piros lap: Gustavo (85.)

Mainz – Schalke 0-1 (0-1)
Gólszerző: Boateng (34.)

Werder Bremen – Frankfurt 0-3 (0-2)
Gólszerzők: Kadlec (14., 34.), Prödl (77.-öngól)
Piros lap: Di Santo (26.)

Borussia Dortmund – Hamburg 6-2 (2-1)
Gólszerzők: Aubameyang (19., 65.), Mkhitaryan (23.). Lewandowski (73., 82), Reus (75.) illetve Lam (27.), Westermann (50.)