Manchester kék fele örülhet

Sergio Agüero és James Milner nyerte meg a Citynek a manchesteri városi derbit.

Fotó: AFP

A hétfő esti csúcsmeccs akár eldönthette volna a bajnoki cím sorsát, hiszen a Vörös Ördögök 15 ponttal vezették a tabellát a Manchester City előtt. Vagyis 31 meccs után, akár 18-ra is duzzadhatott volna ez a különbség, ami szinte már biztos aranyat jelentett volna Rooneyéknak, hiszen a hátralévő hét találkozón már csak 21 pont gyűjthető.

Azonban a United győzelme elmaradt: a City az 51. percben szerzett vezetést Milner találatával, de úgy, hogy a vörösmezesek védelme csak kereste a labdát.

Nem telt el sok idő, máris érkezett az egalizálás, bár ezt a gólt a Citynek köszönhetik a hazaiak, ugyanis Vincent Kompany saját kapujába talált be. A 78. percben aztán eldőlt a meccs, Sergio Agüero csináld bolondot a United komplett védelméből, az akció végén pedig a hálóba bombázott (1-2).

Így a City faragott a hátrányából, ami így is tetemes (15 pont), vagyis csoda kellene a bajnok címvédéséhez.