A PSG izzadva, a Juventus lazán ment tovább

A Valencia majdnem meglepetést szerzett Párizsban, a Celtic viszont nem tudott csodát tenni Torinóban a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek visszavágóin.

A PSG várhatta kedvezőbb előjelekkel a szerdai nyolcaddöntő visszavágót, ugyanis 2-1-re nyerni tudott Valenciában. Azon a mérkőzésen kiállították Zlatan Ibrahimovicot, így ő nem lehetett ott a csapatban, és Verratti is eltiltás miatt
maradt távol.

Ott lehetett volna viszont David Beckham, azonban Carlo Ancelotti nem tette kezdőbe az angolt. A meccs elején a hazai Pastore igyekezett leginkább, az első meccsen gólt szerző támadó azonban három próbálkozását sem váltotta gólra ezúttal.

A 33. percben alakult ki a legnagyobb Valencia-helyzet az első félidőben, Soldado beadása után Jonas maradt le a labdáról. A második játékrész elejét megnyomta a Valencia, és ennek meg is lett az eredménye, igaz, egy egyéni meglátás után: Jonas lőtt nagy gólt az 59. percben (0-1).

Egy szerencsés góllal egyenlített Lavezzi: a spanyol védők elméláztak, Gamiero lőtt, a labda előbb kipattant a kapusról, de ott volt Lavezzi, aki bepöckölte a labdát (1-1).

A végén még nyomott a Valencia, de már nem tudta kiharcolni a hosszabbítást.

A Juventus kényelmes helyzetből várta a Celtic elleni mérkőzést, hiszen már Skóciában 3-0-s előnyre tett szert. A 26. percben Matri góljával végleg eldőlt a párharc, hisz a skótoknak ezután négy gólt kellett volna szerezniük. Ehhez
képest a második félidőben Quagliarella is betalált.

Simán továbbment a Juventus.

Eredmények – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:

Paris SG – Valencia 1-1 (0-0)

Párizs, vezette: Mazic

PSG: Singiu – Coman, Alex, Silva, Jalliet (van der Wiel, 27.) – Pastore, Matuidi, Motta (Gameiro, 58.), Chantome – Lavezzi, Moura (Sakho, 83.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti

Valencia: Guaita – Barragan, Mathieu, Victor Ruiz, Cissokho – Parejo, Albelda (Banega, a szünetben) – Feghouli (Piatti, 63.), Costa, Jonas (Valdez, 76.) – Soldado. Vezetőedző:

Gólszerzők: Lavezzi (66.), illetve Jonas (55.)

Sárga lap: Lavezzi (67.), illetve Albelda (22.), Victor Ruiz (38.), Soldado (80.), Parejo (84.), Banega (92.)

Továbbjutott: a PSG, 3-2-es összesítéssel.

Juventus – Celtic 2-0 (1-0)

Torino, vezette: Aydinus

Juventus: Buffon – Bonucci, Marrone, Barzagli – Peluso (Asamoah, 58.), Pogba, Pirlo (Giaccherini, 68.), Vidal (Isla, 66.), Padoin – Matri, Quagliarella. Vezetőedző: Antonio Conte

Celtic: Forster – Matthews (Forrest, 52.), Wilson, Kayal, Izaguirre – Commons (Lassad, 72.), Wanyama (Ambrose, a szünetben), Ledley, Mulgrew, Samaras – Hooper. Vezetőedző: Neil Lennon

Gólszerzők: Matri (24.), Quagliarella (65.)

Sárga lap: Peluso (18.), illetve Izaguirre (65.)

Továbbjutott a Juventus, 5-0-s összesítésel.