Előnyben a Fradi a Ligakupában

A Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán győzte le a Lombard Pápát.

A csoportkörök során a Fradi nyújtotta a legjobb játékot, hiszen a fővárosi zöld-fehérek majdnem maximális pontszámmal léptek tovább csoportjukból: az MTK-t és a Szolnokot oda vissza verték, a Kecskemét ellen pedig egyszer nyertek, egyszer döntetlenre végeztek. A Pápa ezzel szemben négy siker mellé két vereséget gyűjtött be, és csak a második helyen léptek tovább a C jelű kvartettből a Videoton mögött.

A szerdai találkozónt veszélyesen kezdték a hazaiak, több helyzetet is kidolgoztak a Pápa kapuja előtt. Ennek két találat lett az eredménye az első félidőben, hiszen a 40. percben Jenner beadását a vendégek kapusa még ki tudta ütni, ám az ismétlésnél Józsi nem hibázott (1-0).

Nem sokkal később Sváb adott középre, a labdába beleért Józsi is, végül Jenner vágta a hálóba (2-0). A fordulás után Böde is feliratkozott a gólszerzők közé, majd .érkezett a szépítés Maric részéről (3-1).

Kétgólos győzelmével a Ferencváros komoly előnyt szerzett a visszavágóra, melyet március 6-án rendeznek Pápán.