Nápolyi siker Palermóban

Az olasz labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Napoli idegenben aratott 3-1-es sikert.

A Palermo hazai pályán mindenkire veszélyes lehet a Serie A-ban, így a Napolira sem várt könnyű feladat a szicíliaiak otthonában. A vendégek hátrányba is kerülhettek volna az első félidőben, két komolynak mondható lehetőséget is kihagyott a házigazda.

A 35. percben viszont Pandev közeli góljával a Napoli szerzett vezetést, majd a szünet után a volt palermói Cavani duplázta meg az előnyt, miután jól helyezett lövése utat talált a kapu bal oldalába.

A 60. percben gyakorlatilag eldőlt a találkozó, Hamsik a kapust is kicselezte, majd kissé kisodródott helyzetből zörgette meg a hálót, így már 0-3 volt az állás.

A találkozó végén Miccoli fejjel szépített, ez azonban már csak szépségtapasz volt a hazaiaknak. A Palermo tizenegyedik, a Napoli hatodik a bajnokságban.