Buffon visszavédte az élre a Juventust

Az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának rangadóján a Juve az Roma otthonában 1-1-es döntetlent ért el, és visszavette a vezetést az Udinesétől.

A Stadio Olimpico közönsége már az 5. percben gólt, méghozzá egy furcsa találatot ünnepelhetett. Totti passzából az előrehúzódó Rossi rosszul eltalált lövést eresztett meg, a menteni akaró Vidal elrúgott a kapuba tartó labda mellett (1-0).

A Juventus az egyenlítés feletti igyekezetében átvette a kezdeményezést, de a fölény a szünetig nem ért góllá.

A fordulás után némileg lenyhult a Juve lendülete, mégis le tudta dolgozni a hátrányt. A kicsit lesen álló Estigarribia tétova emelésébe Chiellini belefejelt, és a labda a római kapuban landolt (1-1).

Chiellini győztes gólja:

Nem sokkal az egyenlítés után a Roma büntetőhöz jutott, Totti jól helyezett labdáját azonban hárította Buffon.

A Juve római döntetlenjével visszakerült az Udinese elé, a tabella élére, a Farkasok edzője Luis Enrique pedig kezdhet komolyan aggódni az állásáért.