Vezetett, de ismét kikapott az Inter

A Catania hazai pályán 2-1-re legyőzte az Internazionale együttesét az olasz labdarúgó-bajnokságban.

A Serie A 7. fordulójának nyitómeccsét Cataniában játszották, ahová a bajnokságban mindössze a 17. helyet elfoglaló Inter együttese látogatott.

Claudio Ranieri csapata hamar megszerezte a vezetést, a 6. percben Maicon beadása után Cambiasso kapásból lőtt a hazai kapuba. A milánóiakra a Napoli elleni hazai 0-3 után rá is fért volna a sikerélmény, de most sem jött össze a győzelem, sőt, végül a pontszerzés sem.

A Catania a második félidő elején egalizált, a korábban a Juventusban is megfordult Almiron 16 méterről ívelt nagyszerű helyzetfelismeréssel a bal sarokba.

Nem sokkal később már vezetett is a szicíliai együttes, Lodi volt eredményes büntetőből. Az Inter részéről ezután már az egyenlítésre sem futotta, a 2010-es BL-győztes hat bajnokijából négyet elveszített ebben a szezonban.