BL-selejtezők: nem hibáztak az esélyesek

Különösebb meglepetések nélkül értek véget a szerdai találkozók alabdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában.

A selejtezők második köréből egyelőre csak az első mérkőzéseket játszották le, de sok csapat szinte már a következő körben érezheti magát.

Az első mai mérkőzésen a grúz Zestafoni már az első félidőben háromszor bevette a vendég moldovai Dacia Chisinau kapuját, az előnyt pedig sikerült is megőrizniük a hazaiaknak a mérkőzés végéig.

Fölényesen nyert a Maccabi Haifa, az izraeliek a második félidőben tíz perc alatt négy gólt szereztek a bosnyák Borac Banja Luka ellen, így 5-1-es sikerükkel már a továbbjutás küszöbén állnak. A Rosenborgnak még ennél is jobb a helyzete, a norvég együttes hazai pályán még gólt sem kapott az izlandi Breidablik ellen (5-0).

Magabiztosan diadalmaskodott a finn HJK Helsinki, a horvát Dinamo Zágráb és a szerb Partizan Belgrád is, a svéd Malmö és a ciprusi Apoel Nicosia pedig kétgólos előnyből várhatja a visszavágót. A lengyel Wisla Krakkó a visszavágón sem lazíthat majd, hiszen ugyan sikerült nyerniük a lett Skonto Riga otthonában, de az előny csak minimális (0-1).

Semmi sem dőlt még el az északír Linfield és a fehérorosz Bate Boriszov párharcában, a mai első találkozón 1-1-es végeredmény született. A hazai pályán szereplő Linfield hamar vezetést szerzett, de a Bate még az első félidő vége előtt egyenlíteni tudott.

A Sturm Graz-Videoton (2-0) találkozóról itt olvashatnak bővebben!

Eredmények – Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, első mérkőzések
Sturm Graz (osztrák)-Videoton FC 2-0 (0-0)
gólszerzők: Szabics (68.), Kienast (92.)
Zestafoni (grúz)-Dacia Chisinau (moldovai) 3-0 (3-0)
gólszerzők: Gelashvili (14.), Dvali (23., 40.)
Maccabi Haifa (izraeli)-Borac Banja Luka (bosnyák) 5-1 (1-1)
gólszerzők: Amasha (45., 71., 74.), Yampolski (72.), Golasa (80.) illetve Raspudic (24.)
Malmö (svéd)-Torshavn (feröer-szigetek) 2-0 (0-0)
gólszerzők: Rexhepi (58.), Holm (öngól, 77.)
Bangor City (walesi)-HJK Helsinki (finn) 0-3 (0-1)