Csúnyát zakózott az Atlético Madrid

A Matracosok egy félidő alatt négy gólt kapta a Priméra Division újoncától, a Hérculestől.

Alicantéban került sor a spanyol pontvadászat 18. fordulójának záró meccsére, az Atlético Madrid le akarta rázni magáról a riválisokat, a Hércules feljebb akart lépni a középmezőnyben.

A hazaiak kezdték jobban az összecsapást, majd a 11. percben egy szerencsés góllal a vezetést is megszerezték. A Matracosok sem voltak restek, sorra vezették a támadásokat, azonban Valdez bombagóljával már bő 20 perc után kettő virított közte.

A fővárosiak védelme elég pocsék napot fogott ki hétfőn, így az újonc még kétszer köszönt be a szünetig: előbb Thomert, majd Trezeguet büntetett, így gyakorlatilag a félidőre eldőlt a meccs végkimenetele.

A második felvonásban az Atlético Madrid sokkal rendezettebb játékot nyújtott, a védekezés mellett azonban a góllövés sem ment Agüeróéknak, Reyes ugyan egy szép akció végén betalált a hajrában, de ez is csak az eredmény kozmetikázásához volt elegendő, 4-1 lett a vége.

A Madrid 27 pontjával a hatodik a tabellán, a Hércules három csapatot megelőzve a tizenegyedik.

Eredmény:
Hércules – Atlético Madrid 4-1 (Tote 11., Valdez 23., Thomert 32., Trezeguet 45.)