Ötgólos meccsen ment tovább a Loki – videó+eredmények

A Debrecenre a Basel együttese vár a Bajnokok Ligája következő, harmadik selejtezőfordulójában.

A DVSC-TEVA az idegenbeli 1-1 után hazai pályán harcolhatta ki a továbbjutást az észt Levadia Tallinn ellen, Nahk azonban már a harmadik percben sokkolta a debreceni drukkereket egy jól helyezett, ám védhető szabadrúgásgóllal.

A Loki erejét mutatja, hogy a szünetig egyenlíteni sőt, fordítani tudott a hajdúsági együttes, Coulibaly és Yannick szállították a gólokat. Leitan egalizálni tudott a második félidő elején, Szakály azonban postafordultával válaszolt, így a Debrecen 3-2-re legyőzte aí meccset tíz emberrel befejező Levadiát és a következő körbe jutott.

Eredmény:
Debrecen – Levadia Tallinn 3-2 (Coulibaly 24., Yannick 32., Szakály 54. ill. Nahk 3., Leitan 53.)

A szerdai játéknap legnagyobb izgalmait Lengyelországban láthatták a nézők, ahol a Lech Poznan – Inter Baki meccs rendes játékidejében kialakult 0-1-es végeredmény hosszabbítást eredményezett. Artjoms Rudnevs leendő csapata végül büntetőkkel verekedte át magát a következő körbe. Nyert a Sparta Praha, a Partizan és a Hapoel Tel-Aviv is.

Eredmények:
szerda:

Olimpi Rusztavi (grúz) – Aktobe (kazah) 1-1 (összesítésben 1-3)
Pjunik (örmény) – Partizan Beograd (szerb) 0-1 (összesítésben: 1-4)
Jeunesse Esch (luxemburgi) – AIK Solna (svéd) 0-0 (összesítésben 0-1)
HJK Helsinki (finn) – Ekranas (litván) 2-0 hosszabbítás után (összesítésben 2-1)
MSK Zilina (szlovák) – Birkirkara (máltai) 3-0 (összesítésben 3-1)
Sparta Praha (cseh) – Liepajas Metalurgs (lett) 2-0 (összesítésben 5-0)
DVSC-TEVA – Levadia Tallinn (észt) 3-2 (összesítésben 4-3)
Lech Poznan (lengyel) – Inter Baku (azeri) 0-1 – büntetőkkel 9-8 (összesítésben 1-1)
Zeljeznicar Sarajevo (bosnyák) – Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 0-1 (összesítésben 0-6)
Rosenborg BK (norvég) – Linfield (északír) 2-0 (összesítésben 2-0)
Hafnarfjördur (izlandi)-BATE Boriszov (fehérorosz) 0-1 (összesítésben 1-6)

kedd, már közölt eredmények:
Renova (macedón) – Omonia Nicosia 0-2 (összesítésben 0-5)
Dinamo Tirana (albán) – Sheriff Tiraspol (moldáv) 1-0 (össz.: 3-2)
HB Torshavn (feröeri) – Salzburg (osztrák) 1-0 (össz.: 1-5)
TNS (walesi) – Bohemians (ír) 4-0 (össz.: 4-1)
Koper (szlovén) – Dinamo Zagreb (horvát) 3-0 (össz.: 4-5)
Rudar Plevlja (montenegrói) – Liteksz Lovecs (bolgár) 0-4 (össz.: 0-5)

Így eldőlt, mely csapatok mérkőznek meg a BL harmadik selejtezőkörében. Az első mérkőzéseket július 27-én vagy 28-án, a visszavágókat augusztus 3-án vagy 4-én játsszák. Az elsőként szereplő csapatok kezdenek otthon.