A Fradi az utolsó negyedórában gyűrte le a Dunaújvárost

A Győrnek simább meccse volt Kisvárdán.

A címvédő Ferencváros 37-32-re nyert a vártnál tovább szívósan küzdő házigazda Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Gulyás Péter házigazda együttese az első három találkozóját elvesztette a bajnokságban. Az elmúlt szezonban kupagyőztes fővárosi rivális ellen viszont jól tartotta magát, és bár az első félidő derekán az FTC 9-6-ra ellépett, a játékrész hajrájában már volt 15-13 is a házigazda javára.

A vendéglátók a 44. percig tartották a lépést esélyesebb riválisukkal, amely ekkor még csak 24-22-re vezetett.

A hajrában aztán kijött a különbség a játéktudásban, a második félidőben remeklő Valerija Maszlova kilenc gólig jutott, a Ferencváros pedig győztesen utazhat vissza Budapeste.

A másik szerdai meccsen a Bajnokok Ligája-címvédő Győr fölényes, 14 gólos győzelmet aratott Kisvárdán. Per Johansson, a kisalföldiek vezetőedzője több fiatal játékosnak is lehetőséget adott, az ETO így is könnyedén nyert idénybeli első idegenbeli bajnokiján. A mezőny legeredményesebbje a vendégeket erősítő Emilie Hovden volt hét találattal