„Szülés utáni depresszió után nehéz volt visszakapaszkodni, úgyhogy ez felér egy arannyal” – Illés Fanni ezüstérmes a paralimpián

Elképesztően nagyot hajrázott, négy századra volt az aranytól.

Illés Fanni ezüstérmet szerzett az SB4-es kategória 100 méteres mellúszó számában a párizsi paralimpia hétfői versenynapján.

A címvédőként indult magyar versenyző a délelőtti előfutamok után második legjobb idővel jutott fináléba. A döntőben 50 méternél még negyedik helyen fordult, de egy hatalmas hajrá után az olasz Giulia Ghirettivel őrült nagyot versenyeztek. A két úszó végül egyszerre csapott célba, csak az időmérő segítségével derült ki, hogy Illés négy századdal maradt le az első helyről.

„Ezt a négy századod nem érzed, azt hiszed, egyszerre vagy. Most az olasz lány javára döntött, de szívből örülök neki, mert már járt neki az arany is. Nekem az ezüst is felér egy arannyal most, mert az út, amit bejártam, nem volt egyszerű.

Két évvel ezelőtt született meg a kisfiam, sajnos elkapott a szülés utáni depresszoó. Nagyon nehéz volt visszakapaszkodni, úgyhogy nekem felér ez egy arannyal. Tudom, hogy a magyaroknak ez csak egy ezüst, de nekem ez egy arannyal ér fel. Nem bánkódom, tényleg örülök az ezüstnek

– mondta Illés Fanni az M4 Sportnak a döntő után.

A magyar küldöttség számára Illés Fanni ezüstje a második érem Konkoly Zsófia után, aki augusztus 29-én 400 méteres gyorsúszásban, az S9-es kategóriában lett első