Olimpia 2024: Varga Dénes félpályán túli gólján ámul a világ

A már biztos negyeddöntős magyar férfi vízilabda-válogatott magabiztos, 17-13-as győzelmet aratott Szerbia ellen a párizsi olimpiai csoportküzdelmeinek hétfői zárófordulójában.

A találkozó leglátványosabb találatát Varga Dénes szerezte. Pekingi olimpiai bajnokunk miközben labdát szerzett a magyar térfélen a második menet vége előtt két másodperccel, egyúttal észrevette, hogy Filipovics, a szerb kapus a félidei dudaszó reményében már elindult a kapujából a part felé, így egy hanyag mozdulattal a védtelenül hagyott hálóba emelt.

Ezzel 8-7-es, egy gólos helyett 9-7-es, kétgólos előnnyel mehetett a magyar vízilabda-válogatott nagypihenőre.

Íme a vízilabda meccsen igencsak ritkán látható, olimpián pláne demoralizáló gól:

Vízilabda, férfiak, B csoport, 5. (utolsó) forduló

Magyarország – Szerbia 17-13 (2-4, 7-3, 6-2, 2-4)
gólszerzők: Fekete, Zalánki 4-4, Vámos, Varga Dé. 2-2, Nagy, Manhercz, Jansik Sz., Vigvári Vi., Molnár 1-1, illetve Mandic 5, Cuk 3, Vico 2, S. Rasovic, Jaksic, Dedovic 1-1