Vízilabda: végre győzött a válogatott

A párizsi olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re legyőzte a japán csapatot a Margitszigeten rendezett Domino Trans nemzetközi férfi felkészülési tornán.

A párizsi olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re legyőzte a japán csapatot a Margitszigeten rendezett Domino Trans nemzetközi férfi felkészülési torna szombati harmadik, utolsó fordulójában.

A magyarok az első negyedben jól védekeztek, de csak egy góllal vezettek, majd a második nyolc percben a japánoknak hat gólt sikerült szerezniük, igaz, Varga Zsolt szövetségi kapitány tanítványai is dobtak ötöt.

A nagyszünetre így 8-8-as döntetlennél vonultak a felek, majd a folytatásban Varga Dénes remeklésének is köszönhetően sikerült háromgólnyira ellépniük a magyaroknak, akik végül négygólos különbséggel verték az ázsiai csapatot.

Eredmény:

Magyarország-Japán 16-12 (3-2, 5-6, 4-3, 4-1)
a magyar gólszerzők: Varga D. 5, Hárai 4, Angyal, Jansik, Fekete 2-2, Manhercz 1