Fucsovics nagy bravúrral folytatta Rotterdamban

Jutalma az első kiemelt elleni negyeddöntő lett!

Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott az 1,96 millió euró (626,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán, miután legyőzte a kilencedik helyen kiemelt, a világranglistán huszadikként jegyzett grúz Nikoloz Baszilasvilit.

Nem indult jó a találkozó Fucsovics számára, aki 2:2 után elbukta az adogatását. 5:5-nél azonban beérte riválisát, a rövidítésben pedig – amelyben Baszilasvili szervából nem nyert pontot – magabiztosan zárta le a 46 percig tartó első játszmát.

A második szett rögtön a 27 esztendős Fucsovics két brékjével kezdődött.

Mivel saját adogatásait hozta, így 5:1-nél Baszilasvili a mérkőzésben maradásért szervált, de a magyar játékos ismét brékelt, amivel le is zárta a második szettet és egyben a meccset is.

A vasárnap Szófiában döntőt játszó Fucsovics összességében 1 óra 21 perc alatt biztosította helyét a negyeddöntőben, ahol az első helyen kiemelt Nisikori Kejjel találkozik, aki ellen ez lesz az első meccse.

Fucsovics az Év sportolója-gálán bekerült az első háromba a férfiaknál, de végül nem ő lett a befutó.