Kézi-Eb: csúnya mérkőzésen verte Horvátországot a magyar válogatott

Sok hibával tarkított mérkőzésen, de összességében magabiztosan győzte le Horvátországot 24-18-ra a magyar női kézilabda-válogatott a franciaországi Európa-bajnokságon. Bíró Blanka parádézott a magyar kapuban. A magyar csapat bejutott a középdöntőbe.

Két olyan válogatott találkozott hétfőn a franciaországi Montbéliardban, amely vereséggel kezdte az Eb-t: a mieink a hollandoktól, a horvátok a spanyoloktól kaptak ki a nyitófordulóban. Kim Rasmussen csapata viszonylag korán magához ragadta ezúttal a kezdeményezést, Kovacsics Anikó dobta a meccs első gólját, és ugyan sok hiba volt mindkét oldalon, a 9. percben már 4-1-es előnyben voltunk.

Innentől kezdve magabiztosan vezetett Magyarország, igaz, ehhez kellettek a kapusok is, Bíró Blanka parádézott és Kiss Éva is heteseket védett a padról beszállva. A 21. percre így is feljött két gólra Horvátország, de a félidőre már újra megnyugtató volt az előny, 13-9-re vezettek a Háfra Noémi vezette magyarok.

A második játékrész elején dőlt el a találkozó, negyedóra sem telt el a játékrészből, amikor már nyolc gól volt a különbség (12-20). Nagy fordulat már nem volt a meccsben, így végül, ha nem is szép játékkal, de magabiztosan nyert a magyar válogatott.

Háfra, Kovács Anna és Schatzl Nadine öt-öt góllal zárt, Bíró pedig 13 védést mutatott be, összességében 46 százalékos teljesítményt nyújtott. A magyar kapus lett a meccs embere.

A kötelező győzelem tehát megvan, és a továbbjutás is, egy esetleges körbeverés esetén is kedvező lett volna számunkra a gólkülönbség. Később aztán Hollandia egy utolsó másodperces góllal legyőzte Spanyolországot, így számolgatni sem kellett.

A következő mérkőzés szerdán lesz a spanyolok ellen, 21 órakor.

Az összefoglaló:

Eredmény – női kézilabda-Európa-bajnokság, 2. forduló, C csoport

Montbéliard, 2000 néző, v.: Vranes, Wenninger (osztrák)

Magyarország-Horvátország 24-18 (13-9)

Magyarország: Bíró – Lukács 2, Kovács A. 5, Kovacsics 4, Mészáros, Háfra 5, Schatzl 5, cserék: Kiss É., Planéta, Tóth G. 1, Pálos-Bognár, Tóvizi 1, Lakatos, Szalai, Kazai 1, Orbán, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

lövések/gólok: 35/24, illetve 41/18
gólok hétméteresből: 7/3, illetve 4/3
kiállítások: 8, illetve 14 perc

A többi eredmény:

C csoport (Montbéliard):
Hollandia-Spanyolország 28-27 (14-11)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Hollandia 4 pont, 2. (és továbbjutott) Spanyolország 2 (52-46), 3. (és továbbjutott) MAGYARORSZÁG 2 (49-46), 4. Horvátország 0

D csoport (Brest):
Norvégia-Csehország 31-17 (20-10)
Románia-Németország 29-24 (14-11)

Az állás: 1. Románia 4 pont, 2. Norvégia 2 (63-50), 3. Németország 2 (57-61), 4. Csehország 0

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás