Hoki-vb: okosabbnak kellett volna lenni

Az Ukrajna elleni győzelem után hétfő este Ausztria ellen két harmadon át jobbak voltunk. Értékelés.

Az Ukrajna elleni győzelem után hétfő este Ausztria ellen két harmadon át jobbak voltunk, de a fölényt gólokban nem tudtuk érvényesíteni. Aztán a harmadik harmadra az osztrákok taktikát váltottak, amire a magyar jégkorong válogatott nem tudott reagálni.

A Kijevben zajló divízió I/A világbajnokság második fordulójában így Rich Chernomaz csapata 3-1-es vereséggel folytatta szereplését. A szövetségi kapitány a mérkőzés után úgy érezte, okosabban kellett volna játszanunk az osztrákok ellen, és akkor elkerülhető lett volna a vereség.

Mindkét csapat jól kezdett, ám elkerülhető gólt kaptunk, aztán a kettős előnyt belőttük. A második harmadban jól szűrtük meg a támadásokat, ám a végén 1-1-nél szükségtelen kiállítást szedtünk össze a támadóharmadban, ezt pedig belőtték. Okosabban kellett volna játszani, és nem túlkomplikálni a helyzeteket

– hangsúlyozta a találkozó utáni sajtótájékoztatón Chernomaz.

Stipsicz Bence úgy véli, olyan kiegyensúlyozott a mezőny, hogy a mostani vereség után is előre kell tekinteni, mert sorra jönnek a mérkőzések, máris kevesebb mint egy nap múlva a dél-koreaiak ellen.

Azonos létszámban nem esett gól, és ezen a szinten már az emberelőnyök kihasználása, illetve a kivédekezés döntő jelentőséggel bír. Ennyivel jobbak voltak most az osztrákok. Ebből tanulnunk kell, és le kell győznünk a dél-koreaiakat.

Roger Bader, az osztrákok szövetségi kapitánya elmondta, a záró harmadra új letámadási taktikát alkalmaztak, és sikerült belőni az emberelőnyüket.

Jó kapusteljesítményünk volt és jobb helyzetkihasználásunk. Ez döntött a javunkra

– szögezte le.

A vereség ellenére nem kell kétségbe esni. Egyrészt azért mert nincs rá idő, másrészt azért, mert kedden 16 órától pont a csoportelső, az első fordulóban az osztrákokat is legyőző Koreaiak ellen lépünk jégre.

Ha nyerünk, tovább él a remény. Ha nem, elúszott az újabb csoda, a világelitbe történő feljutás esélye.

Eredmény – Jégkorong, divízió 1/A világbajnokság, Kijev, 2. forduló

Magyarország – Ausztria 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
Gólszerző: Dansereau (6:23 ee.) ill. Raffl (3:49 eh.), Hofer (44.33 ee.), Heinrich (47:21 ee.)
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Kapusok: Starkbaum 96.6%, ill. Rajna 89.3%
Lövések: 28 (8, 9, 11) , ill. 29 (9, 12, 8)
Időkérés: –, ill. 57:26
Emberelőnyök: 4/2 (2/0, –, 2/2), ill. 4/1 (4/1, –, –)
Büntetéspercek: 8 (8, –, –), ill. 8 (4, –, 4)