Hoki-vb: kikaptunk Dél-Koreától is, messze kerültünk a feljutástól

A hétfői mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is két góllal kapott ki a magyar válogatott a kijevi világbajnokságon.

Az Ukrajna elleni siker, valamint az Ausztria elleni fájó vereség után kedd délután a hibátlan Dél-Korea ellen lépett jégre a magyar jégkorong-válogatott a Kijevben zajló divízió 1/A világbajnokságon.

Vas János sajnos sérülés miatt nem volt bevethető, míg a kapuban változtatott a kapitány, Rajna helyett Bálizs őrizte a ketrecet.

Jól kezdtük a mérkőzést, voltak lövéseink, utána viszont sokat játszottunk emberhátrányban, de sikerült kivédekezni ezeket a szituációkat. A középső játékrészben kettős emberelőnyből sikerült betalálni Kóger révén, majd Galló kapuvasa után majdnem növeltük is az előnyt.

A második 20 perc végén üresen hagytuk az egyik koreait a kapu előtt, ő pedig kiegyenlített. A harmadik harmad első felében egy nagyon szerencsés góllal már náluk volt az előny, sajnos Bálizs alaposan bevédte a rövidre tartó korongot. A koreaiak jól védekeztek, az utolsó öt percre fordulva pedig bevertek egy kontrát, amellyel el is döntötték a meccset.

A feljutásról ezzel lassan lemondhatunk, Lengyelország ellen csütörtökön muszáj nyerni, hogy nem kerüljünk nagy bajba.

Eredmény – Jégkorong, divízió 1/A világbajnokság, Kijev, 3. forduló

Magyarország – Dél-Korea 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)
Gólszerző:
Kóger (23:45 kettős ee.) ill. Kim Ki Sung (35:43), Shin Shang Hoon (46:31), Shin Shang Woo (55:13)