Magyar sportsikerektől volt hangos Horvátország

A DOZSO SE magyar thai-bokszolói öt arany- és egy ezüstérmet nyertek Umagban, a WFMC világbajnokságon.

Az egyesülettől kapott tájékoztatás szerint Jónás Zoltán látványos teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet, így mérkőzésein rendre körbevették a ringet az emberek. A K-1 szabályrendszerben a -75 kilogrammosok mezőnyében induló versenyző egészen a döntőig menetelt, ott pedig KO-val nyert az olasz bajnok ellen, így övé lett az első hely. A thai-boksz szabályrendszer fináléjában ki sem álltak ellene.

A WFMC Világszövetség elnöke Jónás Zoltánt a vb-n indulók közül egyedüliként jutalmazta oklevéllel harcossága és sportszerű viselkedése miatt.

Baranyai Péter light-kontaktban és low-kickben sem talált legyőzőre a -65 kilogrammosok mezőnyében, míg Mundli Erik low-kickben lett első (-50 kg), míg grapplingben a súlycsoport összevonás ellenére is második tudott lenni.

A DOZSO SE versenyzői – hárman tudtak kiutazni a világbajnokságra – összesen öt arany- és egy ezüstérmet szereztek.