Djokovic szinte meg sem izzadt

A szerb világelső három tükörsima szettben győzte le Paul-Henri Mathieu-t a US Openen, így bejutott a harmadik fordulóba.

Fotó: Europress Fotóügynökség

1 óra 28 perc. Eddig tartott a világelső magyar idő szerint csütörtök esti mérkőzése a gall rivális ellen. Novak Djokovic egy laza 6-1-es szettgyőzelemmel indított, ami már előre vetítette a sima továbbjutást, majd ugyan Paul-Henri Mathieu a második játszmában valamelyest megnehezítette ellenfele dolgát (ez a felvonás 6-3 lett), a harmadik, egyben utolsó játékrészben lenullázta riválisát és bejutott a harmadik fordulóba.

A hölgyek versenyében első helyen kiemelt Serena Williams egy órát sem töltött a pályán honfitársa, Vania King ellen. Az amerikai klasszis az első szettben még engedett egy győztes játékost a 25 esztendős ellenfelének, a másodikban már annyit sem, 6-1, 6-0 lett a meccs vége.