Svédország nyerte a váltóversenyt

A svéd staféta nyerte a férfi sífutók 4x10 kilométeres számát a szocsi téli olimpia vasárnapi versenynapján.

Az északiak a rajttól a célig vezetve diadalmaskodtak, mögöttük a rendező oroszok váltója ért be a második helyen, a bronzérem a franciáké lett.

A versenyt a helyszínen tekintette meg Vlagyimir Putyin orosz államfő is.

A nagy sífutónemzetek közül a norvégok nem tudtak beleszólni az érmekért folyó harcba, a második váltásnál kilencedikek, a harmadiknál hatodikak voltak, Petter Northug aztán nagy hajrával negyedikként ért célba.

Szombaton a női 4×5 km-es váltóversenyben szintén a svédek diadalmaskodtak.

Eredmények – Sífutás, férfi 4×10 km-es váltó

1. Svédország (Lars Nelson, Daniel Richardsson, Johan Olsson, Marcus Hellner) 1:28.42 óra
2. Oroszország (Dmitrij Japarov, Alekszandr Besszmertnyih, Alekszandr Legkov, Makszim Vilegzsanyin) 27.3 mp hátrány
3. Franciaország (Jean Marc Gaillard, Maurice Manificat, Robin Duvillard, Ivan Perillat Boiteux) 31.9 mp h.