A románokat is legyőzte a hokiválogatott

A magyar jégkorong-válogatott könnyedén verte a románokat hétfőn, ezzel második meccsét is megnyerte az U20-as divízió II/A-világbajnokságon, Miskolcon.

Nemzeti csapatunk ugyan az első harmadban még 1-1-re állt a román válogatott ellen, a második etapban már remekeltek a fiatalok.

Előbb Erdély Csanád lőtt gólt, majd Galló Vilmos, végül ismét Erdély villant (4-1). Az utolsó etapban Vincze Péter is feliratkozott a gólszerzők közé, majd az 54. percben Nagy Krisztián emberelőnyben talált az ellenfél kapujába (6-1).

A magyarok vasárnap 5-1-re győzték le a litvánokat. A mezőny tagja még a horvát, az észt és a holland együttes. A tornáról az első helyezett léphet egy osztállyal feljebb, a harmadik vonalat jelentő divízió I/B-be.