Szépségdíjas találat az NHL-ben

Az Anaheim Ducks 5-2-re győzte le hazai környezetben a New York Islanders csapatát az NHL hétfői játéknapján. A házigazda negyedik találatát Corey Perry szerezte, nem is akárhogyan.

Nem indult könnyedén a találkozó a házigazdának, az első harmadot követően kisebb-nagyobb meglepetésre 1-1 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben aztán újból előnybe került az Islanders, ekkor azonban beindult az Anaheim.

A hazaiak szűk nyolc perc leforgása alatt hármat vágtak, ebből az utolsót Corey Perry szerezte egy szépségdíjás mozdulattal: a játékossal szemben pár másodperccel a szünet előtt szabálytalankodtak, ám ő estében, térden csúszva is a hálóba talált.

Az utolsó húsz percben Perry még egyszer betalált emberelőnyben, így alakult ki az 5-2-es végeredmény.

Az Anaheim így továbbra is az egyetlen olyan csapat az NHL-ben, amely még nem szenvedett el vereséget saját pályáján.