Drámai csatát nyert a Fradi

Két találkozó sem dőlt el a rendes játékidőben a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján.

A vendég Érsekújvár már a második harmadban meggyőző előnyre tett szert a Brassó otthonában, és a hazaiaknak nem sikerült fordítani a harmadik harmadban, így négygólos vereséget szenvedtek.

A Csíkszereda hosszabbításban 3-2-re győzött a vendég Miskolci Jegesmedvék csapata ellen. A vendégeknek kétgólos hátrányból sikerült felállniuk, küzdelmük jutalma végül egy pont lett.

A vasárnap a többi csapattól messze lemaradó, addig nyeretlen UTE-tól hosszabbítás után kikapó Ferencváros, hétfőn az első helyen álló Dab. Doclert fogadta. A gólokban és fordulatokban gazdag mérkőzésen az első harmadban kétszer is vezetést szereztek a zöld-fehérek. A második harmad egyértelműen a dunaújvárosi gárdáé lett, egygólos előnnyel mehettek be az öltözőjükbe a végén. A harmadik harmad elején egyenlített a Fradi, de nem sokáig örülhettek: fél percen belül újabb gólt kaptak. A meccs vége előtt hat másodperccel sikerült újra egyenlíteniük. Végül szétlövéssel nyert a hazai csapat a címvédő ellen.

Eredmények – MOL Liga, alapszakasz

Corona Brasov (román)-Nové Zámky (szlovák) 1-5 (1-2, 0-2, 0-1)
gól: Molnár (3.), illetve Caladi (1.), Weissmann (14., 43.), Ruzicka (23.), Kowalczyk (31.)

HSC Csíkszereda (román)-Miskolci Jegesmedvék 3-2 (1-0, 1-0, 0-2, 1-0) – hosszabbítás után
gól: Bíró (11.), Góga (30.), Novak (64.), illetve Boyle (46.), Knox (49.)

FTC-Dab.Docler 6-5 (2-1, 1-3, 2-1, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
gól: Mestyán (4.), Feil (17.), Potila (40.), Berta (43., 60.), illetve Hüffner (6.), Kiss (23.), Jabornik (26.), Szappanos (33.), Hegyi (43.)