Babost megzavarta az eső Donyeckben

Babos Tímea miután bejutott aViccourt Cup fináléjába, az első helyen kiemelt ukrán, Jelina Svitolinával találkozott.

Pedig jól kezdet…

Az esélyek nem a magyar teniszező mellett szóltak, hiszen Babos jelenleg csak a 103. a WTA-ranglistán, Svtiolina pedig a 49.

Ennek ellenére Babos Tímea könnyedén hozta az első szettet, hiszen 6-3-ra megnyerte, majd felébredt a hazaiak favoritja is, és egyenlíteni tudott egy 6-2-re hozott játszmával.

A harmadik szettet megzavarta a donyecki eső – de úgy tűnik, Babost is -, hiszen a magyar teniszező 5-4-es vezetésénél kényszerszünet következett.

A folytatásban Svitolina 6-6-ra egalizált, így rövidítés következett: itt már jobban jött ki a lépés az ukránnak (11-9), így ő nyerte a tornát.