Hosszabbításban nyert először a Rangers

A szlovák Marian Gaborik mesterhármasával két vereség után idénybeli első sikerét aratta a New York Rangers az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL).

A Rangers hosszabbításban verte 4-3-ra a 2011-es Stanley Kupa-győztes vendég Boston Bruins együttesét úgy, hogy kétgólos hátrányból tudtak a vendégek egyenlíteni, majd 3-2 után is egalizáltak.

Végül Gaborik döntött, 27 másodperccel a hosszabbítás megkezdése után remekül lépett ki a védők között, majd mattolta Rask kapust (4-3).

A Canucks szintén nem tudta eldönteni a Flames elleni összecsapást a rendes játékidőben, bár Vancouverben csak a szétlövés dönött: 2-2 után a ráadásás sem eredményezett újabb találatot, majd a rávezetések során a hazaiak kettőt is bevágtak, mig a Calgary csak egyet (3-2).

A Toronto és a Phoenix is öt gólt szerezve diadalmaskodott: a Maple Leafs a Pittsburgh, a Coyotes a Columbus ellen tudott nyerni csütörtök hajnalban