Murray-Djokovic visszavágó

Novak Djokovic Sanghajban vághat vissza az őt a US Open döntőjében legyőző Andy Murraynek.

Szombaton két elődöntőt rendeztek a férfiteniszezők 3,53 millió dollár összdíjazású tornáján Sanghajban. Először Novak Djokovic lépett pályára a cseh Tomas Berdych ellen, a szerb pedig viszonylag könnyedén jutott túl negyedik helyen rangsorolt riválisán, 6-3, 6-4 lett az összecsapás vége.

Később aztán a világelső Roger Federer meccselt a kétszeres címvédő Andy Murray ellen. Az olimpián és a US Openen is diadalmaskodó brit végül 1 óra 38 perc alatt végzett svájci ellenfelével, 6-4, 6-4-el jutott be a fináléba.

Djokovic így Kínában vehet revansot a skóton, a már említett US Open-fináléban ugyanis Murray a szerbet győzte le.