Simán jutott elődöntőbe a Spurs

A tengerentúli profi kosárlabdaligában a San Antonio Spurs összesítésben 4-0-val búcsúztatta a Utah Jazzt.

A Jazznek esélyt sem adott a San Antonio a Nyugati főcsoport negyeddöntőjében, ugyanis Parkerék simán, 4-0-ra kisöpörték a playoffból a utah-i alakulatot. A negyedik győzelmét úgy aratta a Spurs, hogy igazán klasszis teljesítményre nem is volt szükségük: egyik nagyágyú sem jutott 20 dobott pont fölé, de még csak dupla-dupláig sem, ráadásul az is belefért, hogy az utolsó két negyedet a Jazz nyerje: nem volt veszélyben a Suprs győzelme és továbbjutása.

A játéknap másik mérkőzésén a hosszabbítás hozta meg a győzelmet a Clippersnek: 87-87-es rendes játékidő után 101-97-re nyertek a Memphis ellen. Pedig csak az első negyedet nyerte meg a Los Angeles, igaz azt 32-26-ra, egy döntetlen kivételével a másik kettőt a Grizzlies vitte. A ráadásban a Williams, Paul, Griffin trió vitte hátán a Clipperst, rajtuk kívül más nem is talált a gyűrűbe, így az ő 14 pontjuk elégnek bizonyult a sikerhez. Győzelmével a Los Angeles harmadik sikerét könyvelhette el a párharc során, és már csak egy nyert meccsre vannak a továbbjutástól.

Eredmények – NBA, rájátszás, főcsoport negyeddöntő

Nyugat:

Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies 101-97 /hosszabbítás után/
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Clippers javára.

San Antonio Spurs – Utah Jazz 87-81
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Spurs javára.