Szenzációs NBA-játéknap nagy fordulatokkal

Két mérkőzés is hosszabbításban dőlt el az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban, a Los Angeles-i derbin a Lakers örülhetett.

A feszült hangulatú, rengeteg technikai szabálytalanságot hozó meccsen öt ponttal győzött a  Los Angeles Lakers, melyben Kobe Bryant 24 pontjából 12-t az utolsó negyedben szerzett.

A Clippers szinte végig vezetett a találkozón, az első negyedet 27-25-re, a harmadikat 20-19-re nyerte, a másodikban 24-24 pont született mindkét oldalon. A zárónegyedben négy perccel a vége előtt, természetesen Bryant triplájával vette át a vezetést a Lakers, és onnan már nem engedte ki a győzelmet a kezéből. Három vesztes meccs után nyert a sárga-lila együttes.

A Utah és a Toronto összecsapása háromszori hosszabbítás után dőlt el, a hazaiaknál Millsap volt a legeredményesebb 31 pontjával és 11 lepattanójával, a vendégeknél Kleiza 25 pontot szedett össze.

A címvédő Dallas játékosai a Minnesota elleni találkozó előtt vették át a bajnoki aranygyűrűket, ám a szurkolóknak csak ennyi öröm jutott: a vendég Timberwolves simán nyert, a Mavericks hét siker után kapott ki otthon, ráadásul az előző 15 ellenfelét rendre 100 pont alatt tartotta.

Az idény során először maradt alul saját közönsége előtt a tavaly alapszakaszgyőztes Chicago, míg a Sacramentóban diadalmaskodott Denver fennállása során először aratott egymás után öt idegenbeli győzelmet.

A legutóbb nagydöntős Miami főként LeBron James 32 pontjával gyűrte le a Detroitot, a Heat ásza szerezte 98-95-ös Pistons-vezetés után az összecsapás utolsó hat pontját.