Brassóban zakózott a Fehérvár

A Fenestela Brasov jégkorongcsapata hazai pályán 8-2-re verte a Sapa fehérvár AV19-et a MOL Ligában.

Pedig székesfehérvári oldalról indult jobban a magyar-román hokiliga egyetlen keddi összecsapása, mivel Németh Attila már a harmadik percben megszerezte a vezetést a csikócsapatnak. A hazaiak aztán az első játékrészben kétszer is egyenlítettek, majd 2-2 után állva hagyták ellenfelüket, a harmadik harmadban pedig kiütést csináltak a találkozóból, 8-2-es brassói győzelem lett a vége.

Peter Barinka két góllal és egy gólpasszal, Péter Róbert pedig két találattal zárta a mérkőzést hazai oldalon.

A Fenestela Brasov a szezonban már 17-ik (ebből egy hosszabbításos siker volt) győzelmét aratta és feljött a harmadik helyre a tabellán, a Sapa Fehérvár AV19 a hetedik maradt a nyolccsapatos alapszakaszban.

Eredmény – MOL Liga, 32. forduló
Brasov (román) – Sapa Fehérvár AV19 farm 8-2 (2-2, 2-0, 4-0)
Gólszerzők: Barinka (3., 24.), Péter (17., 57.), Bartzen (35.), Zsók (47.), Antal (51.), Borsos (51.), illetve Németh (3.), Erdélyi (4.)