Újra negyedik a Volán

A Sapa Fehérvár AV19 együttese 5-2-re legyőzte Klagenfurtot az osztrák hokiligában.

A meccs elejét a kiállítások jellemezték, majd miután kettős emberelőnybe került a Sapa, Eric Johansson szerezte meg a vezetést a mieinknek. A második etap elején Jordan Morrison révén egyenlített az osztrák banda, majd Kovács Csaba találatára is érkezett válasz, közel a mérkőzés feléhez 2-2 volt az állás.

A második szünet előtt aztán betalált Sofron István is, a fiatal szélső pedig ha gólt szerez, akkor az az utóbbi időben azt jelenti, hogy Kevin Primeu fiai győztesen korcsolyázhatnak le a jégről. Nem volt ez másképp vasárnap sem, a veterán Palkovics Krisztián előbb emberelőnyből, majd az üres kapuba talált be, a Sapa így 5-2-re legyőzte a Klagenfurtot.

Az Olimpija Ljubljana hosszabbításban verte a Red Bull Salzburgot, a Volán így újra a negyedik az EBEL-ben, de csak egy pontnyira van a dobogótól.

Eredmény – EBEL
Sapa Fehérvár AV19 – Klagenfurt (osztrák) 5-2 (1-0, 2-2, 2-0)
a magyar csapat gólszerzői: Johansson (8.), Kovács (24.), Sofron (37.), Palkovics (59., 60.)