A hajrában nyertek a spanyolok

Németország közel volt a bravúrhoz a címvédő Spanyolország ellen a kosárlabda Európa-bajnokság középdöntőjében.

Ugyan az első félidő végén az ibériaiak három ponttal vezettek a Dirk Nowitzki vezette németek ellen, ám az sokat elmond az első húsz percről, hogy Pau Gasol képtelen volt pontot dobni. A Los Angeles Lakers sztárja helyett egy ideig öccse, Marc tartotta a frontot, majd a bátyj is rákapcsolt és 19 egységgel zárt.

Németország kevesebb, mint három perccel a vége előtt feljött egy triplányi távolságra, ám a hajrában 9-3-ra kikapott, így a meccset is elvesztette.

Mindeközben Franciaország továbbra is hibátlan, a 20 ponttal záró Tony Parker vezette gallok pocsék negyedik negyedük ellenére is behúzták a törökök elleni meccset. A San Antonio Spurs irányítója hat lepattanót és öt asszisztot is betett a közösbe.

Este aztán a házigazda Litvánia is megkezdte a középdöntő küzdelmeit, a vendéglátók pedig szinte végig vezetve verték a szerbeket. A litvánoktól öten is tíz pont fölött zártak.

Eredmények – Kosárlabda-Eb, középdöntő 1. forduló
E csoport:
Szerbia – Litvánia 90-100 (24-26, 20-28, 24-24, 22-22)
Németország – Spanyolország 68-77 (15-16, 18-20, 22-20, 13-21)
Törökország – Franciaország 64-68 (14-12, 13-19, 17-26, 20-11)
A csoport állása: 1. Franciaország 6 pont, 2. Spanyolország 5 (225-212), 3. Litvánia 5 (254-249), 4. Szerbia 4 (261-261), 5. Törökország 4 (197-200), 6. Németország 3