Cseh László épphogy lemaradt a döntőről

A magyar úszó holtversenyben a kilencedik legjobb időt teljesítette a 100 méter pillangó középdöntőjében a sanghaji vizes vb-n.

A délelőtt 52.40 mp-cel a 11. helyen elődöntőbe került Cseh László futamában 52.18 mp-cel hatodikként ért célba, összesítésben azonban éppen lemaradt a fináléról, holtversenyben a kilencedik helyen végzett.

“Nem volt rossz, pláne, hogy az első ötvenen, úgy a táv kétharmadánál vizet nyeltem, bár annyira nem zavart meg, de kissé kiestem a ritmusból” – nyilatkozta Cseh. “Meg aztán most úsztam először életemben versenyen 100 pillangót, úgyhogy ezért sem vagyok csalódott.”

A táv országos rekordját 51.90-nel tartó Cseh 200 méter pillangón sem jutott döntőbe Sanghajban, 200 vegyesen pedig bronzérmet szerzett.