Kedvező Eb-mérleg – olimpiai mértékkel sem rossz

A magyarok 11 érmet szereztek a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, ebből ötöt olimpiai számokban.

Az idei kajak-kenu Eb-n a prímet, mint az utóbbi időben mindig, a női kajakosok vitték. Ami a négy női ötkarikás számot illeti, jó az arány. Egyesben Kozák Danuta, párosban a Csipes, Kovács kettős győzött, a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kárász Anna, Benedek Dalma négyes második lett, egyedül Kozák Danuta elrontott 200-as futama húzza le az eredménysort.

A hölgyek a nem olimpiai számokban is kitettek magukért, 1000 méteren Kovács Katalin és a Szabó Gabriella, Csipes Tamara duó győzött, 500-on a Takács Kincső, Obermayer Dorina kenu páros másodikként ért célba. A sprinttávon a két egyéni Európa-bajnok, Kovács Katalin és Kozák Danuta együtt is legyőzhetetlennek bizonyult.

A férfiak a papírformának megfelelően szerényebb teljesítménnyel rukkoltak elő. A nyolc férfi ötkarikás számból összesen két ezüst jött össze a 200 méteren nagyot versenyző Molnár Péter és a Kökény Roland, Dombi Rudolf kajakos egység révén. A legnagyobb csalódást az olimpiai bajnok Vajda Attila 8. helye jelentette.

Az „olimpián túl” a kenu négyes volt a király, Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Tóth Márton, Mike Róbert kenu négyes győzött 1000 méteren, a legrövidebb távon pedig a Horváth Gábor, Bozsik Attila kenus duó csípett el egy bronzot.

A záró távon, 5000 méteren helyezéseknek örülhettünk: Csipes Tamara kajak egyesben a negyedik helyen végzett. Varga Dávid kenu egyesben az 5. pozíciót érte el, míg a férfi kajak egyesek mezőnyében Pauman Dániel a hetedik lett.