Arn már a legjobb nyolcban

Arn Gréta három játszmában nyert a cseh Renata Voracova ellen az acapulcói salakpályás tenisztorna női versenyének második fordulójában.

A 220 ezer dollár összdíjazású verseny második körében eleinte minden a magyar versenyző kedve szerint indult, jobban fogadott cseh ellenfelénél, így hamar szettelőnybe került.

A viadal hivatalos honlapja szerint második felvonásban aztán Voracova elkezdett szépen nyerőket ütögetni, honfitársunk játéka egy kissé szétesett, kétszer is elvesztette adogatójátékát, így 6:2 lett oda, következhetett a záró etap.

Az utolsó szettben a játékosok hibát hibára halmoztak, szinte egyikük sem tudta hozni saját adogatását, a magyar hölgy aztán jobban koncentrált, így végül 2 óra és 35 perc alatt legyőzte Voracovát.

A két játékos ezt megelőzően csak a 2005-ös glasgow-i versenyen találkozott, akkor Arn 6:0, 6:2-re győzött.

A torna harmadik helyén kiemelt Arn Grétára a következő körben a mindössze 22 esztendős svéd Johanna Larsson vár.