Jégkorong: büntető és hosszabbítás a középszakaszban

A magyar bajnokságban a MOL Liga-döntős Dab.Docler csak büntetőkkel győzte le a Sapa Fehérvárt, a Fradi a Miskolcot verte a ráadásban.

Pénteken megkezdődtek az ob I középszakaszának mérkőzései, melyen a Vasas Újpesten volt érdekelt. Az első felvonásban még kiegyenlített volt a játék, Gergely emberhátrányos góljára Németh kettő fórból válaszolt.

Azt követően aztán az angyalföldiek akarata érvényesült és sima 5-2-vel behúzták a meccset.

Mindeközben a nem oly rég még a MOL Liga fináléjában alulmaradó Dab.Docler Dunaújvárosban látta vendégül a szomszédvár, azaz Székesfehérvár együttesét. Némi meglepetésre a csikócsapat szerzett vezetést, azonban az Acélbikák az utolsó harmadra magukhoz ragadták az előnyt. Farkas gólja miatt ráadásra kényszerültek a felek, a gólnélküli hosszabbítás után Lencsés büntetője döntött.

A Ferencváros és a Miskolc gólzáporos és izgalmakban gazdag mérkőzést játszott egymással, a hosszabbítás közepén Jánosi Csaba állította be az 5-4-es végeredményt.

Eredmények:
FTC-Orangeways – Miskolci Jegesmedvék 5-4 (2-2, 1-0, 1-2, 1-0) – hosszabbítás után
Újpest-Vasas 2-4 (1-1, 0-1, 1-2)
Dab.Docler Dunaújváros – Sapa Fehérvár AV19 3-2 (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0) – büntetőkkel